Czy podpis odręczny elektroniczny ma moc prawną? - svc-vet.pl

Primar Information Technology

Na pewno podpis odręczny elektroniczny możliwy jest już od dłuższego czasu. Pomimo tego wciąż wzbudza sporo kontrowersji. Sporo osób ma wątpliwości, czy podpis odręczny elektroniczny ma identyczną moc prawną jak ten standardowy. Jak to wygląda w rzeczywistości?


Przepisy prawne mówią jasno i wyraźnie, że jak najbardziej jest to prawomocne. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na używanie takowego. Co trzeba zrobić, aby posiadać własny elektroniczny podpis odręczny? Jak to się załatwia? U kogo?


Aby posiadać własny elektroniczny podpis odręczny, trzeba się zgłosić do odpowiedniej firmy. Nie może to być byle jaka firm. Musi to być dostawca certyfikowany. Raczej z ich znalezieniem nie będziemy mieli większego problemu, ponieważ lista znajduje się na stronie internetowej Narodowego Centrum Certyfikacji.


Na pewno korzystanie z elektronicznego podpisu odręcznego jest bardzo wygodne. Tego typu podpis jest w stanie przyspieszyć wiele procesów wewnątrz firmy. Obieg dokumentów bezproblemowy i dana osoba nie musi być fizycznie obecna w firmie.

Primar Information Technology
Meksykańska 6
03-948 Warszawa
Tel: 226226402
www: https://primar.pl/